Kvě 052013
 

Moje první velká zkouška. Podváděcí den s pořadovým číslem 6 nastal už v pátek večer. To jsme totiž dorazili na Slovensko k našim přátelům Evě a Mirkovi Sukeníkovým, kde jsme měli oslavit Mirovy narozeniny. Páteční „podvádění“ spočívalo ale pouze v tom, že jsem si večer dal víno. Jídlo jsem udržel na uzdě.

U Sukeníků jsme se sešli my, Vilímkovi a Hykovi. Tedy stejné osazenstvo, jako v únoru na naší akci „Lednové grilování u Dehnerů“. Těšil jsem se, že konečně zjistím komu vděčím za to, že jsem si koupil Timovu knihu a začal měnit své tělo. Přijeli jsme jako první a hned jsem zjistil, že Miro nebyl oním člověkem, který mi knihu doporučil. Ovšem jak Miro, tak i Eva nezávisle na sobě usoudili, že jsem „nejaký iný – počuj, neschudol jsi ty?“. Po příjezdu Vilímků jsem už věděl, že si budu muset počkat až úplně nakonec. Až přijedou Hykovi… A taky, že jo. Je to Tomáš. To on mi v onen inkriminovaný den našeptal do ouška (spíš do telefonu – jako poznámku) to magické sousloví – Čtyřhodinové tělo. Tímto ti chci, Tome, ještě jednou poděkovat.

Skutečný podváděcí den tedy přišel v sobotu. Hned ráno jsem (už tradičně) provedl měření a vážení – dovezl jsem si totiž svou váhu, metr i tlakoměr. Minule jsem se zařekl, že se přes týden nebudu vážit – nedodržel jsem to a zvážil. Zase to bylo stejné. Váha ukazovala „bludy“ ale v sobotu ráno – 109 kg. Tedy o dvě kila méně.

Mé stravování bylo opět „sobotní“ – snídaně rohlíky, salám, sýr. Na oběd jsme uvařili kotlíkový guláš (mňam). A večeře proběhla za účasti guláše, uzenin, sýrů a pečiva. Všechno jsme celý den prolévali tvrdým alkoholem, pivem a na večer vínem. Prostě podváděcí den jak vyšitý.

Zaznamenal jsem ale jednu novou zkušenost. Všichni „účastníci zájezdu“ (tedy krom Tomáše, ten ví :-)) mi celý víkend tvrdili, že tohle hubnutí není dobré, a že místo tuku přicházím hlavně o svalovou hmotu. Že přece musím cvičit. Jinak to přece nejde. Vzpomněl jsem si na jednu pasáž z knihy: „vypěstujte si schopnost selektivní ignorace a odmítněte s ostatními vést diskusi o nízkosacharidové dietě. Přátelé, nepřátelé, kolegové  i všemožní lidé s těmi nejlepšími úmysly vám budou nabízet rozptylující a kontraproduktivní vylepšení a alternativy. Přikývněte jim a vydejte se dělat to, co jste si naplánovali. Nic víc a nic jiného.“ Je až s podivem jak moc má Tim pravdu…

Zobrazeno: 163 krát