Led 052013
 

Návod na vytvoření AP-čka z routeru TP-LINK TL-WR340GD

Nejprve je třeba router nastavit na tovární nastavení. Na vypnutém routeru zmáčkneme tlačítko „reset“. Teprve pak  zapojíme router do zásuvky. Stále však ale držíme tlačítko „reset“. Po cca 10ti sekundách ho pustíme. Tím je router uvedem do továrního nastavení.

Při použití routeru jako AP (Access Point) se nepoužívá WAN port (modrá zásuvka¨).

V nastavení TCP/IP v PC je třeba nastavit „Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky“. Nyní připojíme router síťovým kabelem k notebooku nebo počítači (dále jen PC), který není připojen k žádné síti. Tzn., že kabel zapojíme do žluté zásuvky routeru a druhý konec do PC. Pokud máme v PC více síťových karet, všechny odpojíme. Chvílí počkáme než se načte síťová adresa. Je li to zapotřebí, PC restartujeme. Pak zadáme do prohlížeče adresu 192.168.1.1. Uživatelské jméno je „admin“, heslo je „admin“.

Tím jsme se dostali do nastavení routeru. Nyní v „DHCP Settings“ nastavíme DHCP server na „Disable“ a uložíme. Dále v nastavení Network – LAN nastavíme „IP Address“ na 10.0.0.139 a uložíme. Router se po uložení restartuje.

Nyní odpojíme router od PC a připojíme ho do naší sítě (primární router, switch,…). V PC zadáme v prohlížečí adresu 10.0.0.139 a jsme v nastaví našeho APčka, kde si nastavíme potřebné parametry WiFi sítě vysílané z nového APčka. Hlavně jméno a zabezpečení.

Zdroj informací: http://pigtail.net/nicholas/tp-link/

Zobrazeno: 7028 krát